Haft

środa, 02 lutego 2011

Pisałam, że wyhaftowałam różę. Tak wygląda na kartce :) Łodyga lekko popłynęła, ale nie jest źle, oczywiście dziurki zmniejszyłam za pomocą łyżeczki po skończeniu, wypukłości nie ma, bo końcówek nitek nie wiążę w supełki, ale przyklejam taśmą - to tak z kilku rad, które gdzieś znalazłam. Bazą kartki jest biała prążkowana kartka o gramaturze 160g/m2, na to bordowa w odcieniu podobna do płatków i tyle, wszystko przyklejone za pomocą dwustronnej taśmy. Oczywiście kartka otwierana. Miejsca wystarczy by dokleić zależnie od okazji napis, ewentualnie dodać kilka drobiazgów, ale ostatnio minimalizm mi się podoba :)

Kartka z haftem matematycznym róża

Kartka z haftem matematycznym róża

Teraz haftuję bociana z zawiniątkiem (niebieskiem, a co w końcu będę miała Syna) i chcę nim ozdobić pudeło na zdjęcia dla Prababć, Babci i Dziadka, do którego włoże kilka zdjęć MIkołaja, ale o tym w kolejnym wpisie. Jedno już mam - klejone. Wstawię jak będę miała dwa dla porównania, wykonane różnymi technikami i odrobinę inaczej zamykane.

poniedziałek, 31 stycznia 2011

To pierwsza kartka z motywem kwiatowym wykonana tą techniką. Już skończyłam motyw z różą i motyla na kwiatku, ale muszę jeszcze hafty do kartek przymocować. Ogólnie mi się te kartki bardzo podobają, tylko nad robieniem zdjęć muszę zdecydowanie popracować. Haft matematyczny chyba uzależnia, ale też nieziemsko uspokaja - przynajmniej mnie.

Kartka z haftem matematycznym

Kartka z haftem matematycznym

Kartka z haftem matematycznym

niedziela, 09 stycznia 2011

Wyszyłam go w szpitalu i chyba tylko dzięki niemu nie dostałam nerwicy :) Fantastyczny sposób na relaks i chyba ponownie wezmę ze sobą jakiś wzór i mulinę, bo od wtorku wracam na oddział, a nie zajmują dużo miejsca. Mulina Anchor, kanwa tradycyjnie przy Tatty Teddy taśma perłowa, bo bardzo mi się podoba. A wynik końcowy, tzn. bez części backstitchy, bo wyleciał z domu zanim zrobiłam zdjęcie dokończonej pracy, prezentuje się tak:

Tatty Teddy w czapce Mikołaja

czwartek, 02 grudnia 2010

Podobały mi się takie kartki i zawsze myślałam, że ich zrobienie jest bardzo skomplikowane. Poszukałam informacji, poczytałam i spróbowałam. Jestem zachwycona prostotą pomysłu, tym ile wzorów można wykombinować, jak je łączyć itp. Poza tym jest to stosunkowo tani sposób, nie potrzebna specjalnego sprzętu. Sama wykorzystałam połowę kartki A4 z bloku technicznego, dopasowałam do niej brązowy kawałek. Naszkicowałam wzór na zwykłej kartce. Przyłożyłam ją do brązowej kartki położonej na dwóch kartonach (opakowanie po przesyłce), porobiłam dziurki w odpowiednich miejscach grubsza igłą. Cienką wyszyłam, zabezpieczając koniec nitki taśmą. Wygładziłam dziurki i je pomniejszyłam/spłaszczyłam od tyłu za pomocą łyżeczki. Nakleiłam na bazę. Wszystko. Myślę, że powstanie ich więcej, tylko nadal cierpię na deficyt papieru. Ponieważ moje pismo jest wspaniałe, to unikam pisania po kartkach. Jednak zamiast tego co tu wykorzystałam ładniej by wyglądała (chyba) pieczątka z napisem np. złotym tuszem odbita. Może w przyszłym roku :)

Haft matematyczny kartka świąteczna

Haft matematyczny kartka świąteczna

sobota, 20 listopada 2010

Mój pierwszy wg wzoru Aurelle (nr 17). Mulina bordowa, kanwa 70 o/10 cm. Nietypowe, bo z jednego kawałka, a nie z dwóch zszytych.

biscornu wzór

astępnie wyprasowałam na lewej stronie wzdłuż backstitchy, zaczęłam zszywać, wypełniłam otulaczem, aż dziw ile się go mieści w tak małej podusi :) Jest dobrze wypełniona, elastyczna i mięciutka. Strony się różnią, bo jedna jest zszywana.

biscornu bordowe z jednego kawałka

(nitka wystaje, bo jeszcze przed przyszyciem guzika)

biscornu bordowe z jednego kawałka

biscornu igielnik haft krzyżykowy

I z guziczkiem perłowym. Zmienia odrobinę kształt. Właściwie nie wiem czy bez mi się bardziej nie podoba, ale na razie niech tak zostanie. Jestem z siebie dumna, udało się :D Piesek pluszowy też odetchnie z ulgą, bo do tej pory używałam jego łapek w formie igielnika.

biscornu igielnik haft krzyżykowy

biscornu igielnik haft krzyżykowy

 
1 , 2 , 3

Kontakt ze mną
kahlan84@gazeta.pl