Kategorie: Wszystkie | Haft | Masa solna | Szydełko | Z materiału | Z papieru | Zabawy blogowe
RSS

Szydełko

wtorek, 23 listopada 2010

Właściwie próba ich stworzenia ;) Szydełko zdecydowanie nie jest moją mocną stroną, ale jak nie będę próbować, to się nie nauczę. Przeglądałam blog Wiki45a i jest pełen wspaniałych pomysłów i instrukcji jak wykonać daną rzecz. Prawdziwa skarbnica. Za jakiś czas pokuszę się o stworzenie szydełowego zwierzaka. Na razie próba wykonania aniołka z kwadratów skończyła się tak:

szydełkowy aniołek z kwadratów

Brakuje rączek, ale dorobię je później i może jak innym kordonkiem obrobię tworząc jakąś falbankę będzie się lepiej prezentował ;) W sumie na pierwszy raz nie jest źle i gdyby nie to, że tajemnie robię kalendarz adwentowy z woreczków dla Męża, to może bym dzisiaj spróbowała poprawić technikę na kolejnych.

Tymczasem powstała jedynie jeszcze choineczka. Wg schematu była większa o jeszcze jeden stopień, ale ta wielkość jest w sam raz na naszą choinkę, więc skończyłam wczęśniej. Nie mogę opanować wplatania koralinków. Nawlekam je na kordonek i w trakcie dodaję do robótki, ale chyba coś źle robię. Ktoś wie gdzie jest jakaś instrukcja? :D Moja pierwsza choineczka i choć konkursu żadnego nie wygra, to mi się podoba, szczególnie, że jej przechowywanie będzie łatwiejsze niż aniołków z masy solnej.

Świąteczne ozdoby szydełkowe

A aniołkowa armia się powiększyła o kolejne kilkanaście, które teraz czekają na farbę i ozdoby. Jutro malowanie, chyba, że dostanę obiecane skrapki, to zrobię kilka kartek świątecznych. Wczoraj przygotowałam odrobinę papieru dodając do nich serwetki i dzięki temu mam większe pole do popisu, niewiele, bo powstały aż dwa, ale zawsze.

wtorek, 09 listopada 2010

Mój pierwszy :) Tak się prezentuje po wykrochmaleniu. Zastanawiam się czy nie zrobić kilku mniejszych, by można je było powiesić na choince w formie bombek. Muszę najpierw jakieś ciekawe schematy znaleźć. Brakuje mi u niego czegoś na głowie :) Jest spory, bo jego wymiary to aż 26 na 22 cm, ale na oknie powinien się prezentować bdb. Jak na pierwszy raz jestem z siebie dumna ;)

płaski aniołek na szydełku

Pokazywałam Wam moje gwiazdki przed wykrochmaleniem, a tak się prezentują gotowe. Mało ich, ale chcę najpierw zrobić kartki świąteczne, bo te muszą być gotowe wcześniej :)

szydełkowe gwiazdki na choinkę

Zastanawiam się też, które mi się najbardziej podobają, bo nie wiem w jakim stylu robić.

czwartek, 21 października 2010

Na razie zrobiłam zdjęcie dopiero 4 gwiazdek/śnieżynek, choć powstało ich więcej. Wieczorem zrobię krochmal, naciągnę i niech się w nocy suszą ;) Teraz tak tylko wbiłam, by mniej więcej pokazać kształt. Resztę wstawię zbiorczo. Kilka robiłam według wzorów dostępnych w Internecie, z gazet lub przerabiałam z motywów na serwetki. Część to całkowita improwizacja. 

szydełkowe gwiazdki na choinkę

Mam nadzieję, że się Wam podobają, dopiero zaczynam, więc proszę o wyrozumiałość. Muszę popracować trochę nad techniką, ale praktyka czyni mistrza. Coraz bardziej mi się podobają tego typu ozdoby choinkowe. Szczególnie, że każda bombka będzie inna, są mniejsze i większe, a przede wszystkim zrobione przeze mnie :)

Kontakt ze mną
kahlan84@gazeta.pl