Kategorie: Wszystkie | Haft | Masa solna | Szydełko | Z materiału | Z papieru | Zabawy blogowe
RSS
środa, 17 listopada 2010

Oszalałam :) Od wczoraj nie mogę się opamiętać i przeglądam cuda jakie tworzycie i często oferujecie w formie candy/czekoladki/cukierka/rozdawajki :) Przed świętami jest chyba wysyp szansy na te cuda. Część to dzieła Waszych rąk, część to półprodukty do stworzenia własnych dzieł lub przynajmniej podjęcia próby, tzw. przydasie. Listę candy znajdziecie na bocznym pasku, wiem, sporo tego, ale jak widzę takie śliczności, to nie mogę się powstrzymać. Zastanawiam się nawet co ja tu próbuję pokazać? Jednak każdy kiedyś zaczynał i uczył się na własnych błędach, więc dalej będę pokazywać swoje prace, a co :)

I jeszcze jeden szał. Wyszywam i cierpi na tym moja maskotka piesek ;) Biedak ma nogi w igłach, postanowiłam więc zrobić igielnik biscornu, wzór wstępnie wybrałam, więc niedługo powinien się pojawić. Pluszak odetchnie z ulgą.

czwartek, 11 listopada 2010

Wspominałam Wam, że go robię. Na razie wygląda tak i właściwie jest skończony, poza częścią backstitchy. Podobnie jak przy misiu z kwiatkiem wielkość około 10,5 na 8,5 cm, kanwa (taśma) 54/10 cm, mulina Anchor. Słodkie są te miśki. Powstaje cała seria, jednak nie na prezent niespodziankę dla mojej mamy, jak początkowo planowałam, bo mój kochany Mąż się przypadkiem wydał i niespodzianki by nie było, poza tym tak Mu się spodobały, że mają być do pokoju Synka :) Dla mamy przygotuję jakiś większy pejzaż może, albo coś innego wymyślimy.

Miś Tatty Teddy hearts

wtorek, 09 listopada 2010

Mój pierwszy :) Tak się prezentuje po wykrochmaleniu. Zastanawiam się czy nie zrobić kilku mniejszych, by można je było powiesić na choince w formie bombek. Muszę najpierw jakieś ciekawe schematy znaleźć. Brakuje mi u niego czegoś na głowie :) Jest spory, bo jego wymiary to aż 26 na 22 cm, ale na oknie powinien się prezentować bdb. Jak na pierwszy raz jestem z siebie dumna ;)

płaski aniołek na szydełku

Pokazywałam Wam moje gwiazdki przed wykrochmaleniem, a tak się prezentują gotowe. Mało ich, ale chcę najpierw zrobić kartki świąteczne, bo te muszą być gotowe wcześniej :)

szydełkowe gwiazdki na choinkę

Zastanawiam się też, które mi się najbardziej podobają, bo nie wiem w jakim stylu robić.

poniedziałek, 08 listopada 2010

Dzisiaj przyszły zamówione mulinki. Brakowało mi ich do serii kartek, które chciałam zrobić. Jak tylko przyszły zabrałam się za pierwszą :) Kupiłam też złotą i srebrną metalizującą nitkę do ozdoby małych wzorków, robienia gwiadek itp. Tak wyglądają mulinki:

zakupy muliny

Te wzorki na karteczki są raczej czasochłonne, ale bardzo mi się podobają. Ten wykonałam na kanwie 54 o./10 cm, gotowy ma wymiar 10,5 x 8,6 cm. Mulina Ariadna wg wzoru znalezionego w zeszłorocznym "Kramie z robótkami". Niestety kanwa nie jest, hmmm... perłowa tak jak taśma, na której robię misie Tatty Teddy, ale cóż. Tak prezentuje się gotowy obrazek, oprawię go w kartkę, jak zrobię pozostałe. Jeszcze muszę je przeprasować.

Motyw zimowy na kartkę bożonarodzeniową haft krzyżykowy

Motyw zimowy na kartkę bożonarodzeniową haft krzyżykowy

piątek, 05 listopada 2010

Misia zaczęłam dawno i już jakiś czas temu miałam tyle, czyli wszystkie kolory poza "wąsami":

Miś Tatty Teddy flower for you

Niestety za wykończeniówkę jakoś nie mogłam się zabrać, bo za nią nie przepadam, a do zakończenia pracy mam sporo czasu. Dopiero dzisiaj zaczęłam, ale zrobiłam tylko część prawą część ;) Jakoś nie mogę się przekonać do tej pojedynczej nitki w formie futerka. Na razie jest tak i przez jakiś czas tak zostanie, za to zrobiłam już połowę misia z sercem, potem zrobię w czapce Mikołaja z jemiołą, a jako 4 powstanie miś z bombonierką i kopertą.

Miś Tatty Teddy flower for you

W tzw. międzyczasie, czyli w pociągu zrobiłam dwa mini wzory na kartki na kanwie 46 oczek na 10 cm. Bardzo spodobała mi się seria nocnych krajobrazów w śniegu, są trochę większe, niestety nie mam do nich muliny i muszą poczekać, ale dla rodziny je zrobię, a małe będą dla znajomych. Na razie mam bombkę bardzo prostą i jednokolorowego aniołka: 

wzory na kartki haft krzyżykowy

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7

Kontakt ze mną
kahlan84@gazeta.pl