Kategorie: Wszystkie | Haft | Masa solna | Szydełko | Z materiału | Z papieru | Zabawy blogowe
RSS
czwartek, 13 stycznia 2011

W tym roku wyjątkowo nie dajemy siostrze prezentu na urodziny tylko pieniądze, bo zbiera na pewną rzecz i dzięki temu będzie miała jeden większy. W związku z tym zrobiłam kartkę w jej ulubionych kolorach, taką odrobinę wiosenną i w środku małą kieszonkę z motywem ptaszka na pieniądze. Zastanawiałam się czy jakiejś kopertówki nie zrobić, albo w innej formie nie dać kasy, ale prostota zwyciężyła, szczególnie, że nie wiem czy doręczymy ją osobiście czy pocztą.

Kartka urodzinowa hand made zielona

Bazą jest papier biały o gramaturze 246 w prążki, przy czym strona prążkowana jest wewnątrz kartki. Przód to połączenie dwóch papierów firmy papermania Spring Life, do tego brązowa rafia, część postrzępiona i zakręcona i kwiatek to dwa połączone tłoczone płątki Blossoms Rich Earthtones z perełką, przydałaby się większa, ale... brak takich w moich zbiorach ;) Nie ma żadnych napisów, ale taki był zamiar. W zbliżeniu pod kątem i kieszonka wewnętrzna:

Kartka urodzinowa hand made zielona

kieszonka na pieniądze

Z rozpędu powstałą jeszcze druga kartka podziękowanie w tym samym typie. Tylko, że z napisem na czerpanym papierze zielonym tuszem.

Kartka ręcznie robiona dziękuję

Kartka ręcznie robiona dziękuję

Razem prezentują się tak:

Kartka hand made zielona wiosenna

poniedziałek, 10 stycznia 2011

Szybko, ale jak się Syn urodzi, to mogę cierpieć na brak czasu przez kilka pierwszych tygodni :) Zdecydowanie muszę ją dopracować, ale ogólna koncepcja mi się podoba. Zdjęcie odrobinę poruszone.

ręcznie robiona kartka na wielkanoc

ręcznie robiona kartka na wielkanoc

niedziela, 09 stycznia 2011

Kiedyś narobiłam ich sporo i część dałam jako prezenty pod choinkę :) Podobały się, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Pakowałam je mniej wiecej tak i do tego oczywiście kilka drobiazgów i ładne opakowanie.

aniołki z masy solnej na choinkę

Wyszyłam go w szpitalu i chyba tylko dzięki niemu nie dostałam nerwicy :) Fantastyczny sposób na relaks i chyba ponownie wezmę ze sobą jakiś wzór i mulinę, bo od wtorku wracam na oddział, a nie zajmują dużo miejsca. Mulina Anchor, kanwa tradycyjnie przy Tatty Teddy taśma perłowa, bo bardzo mi się podoba. A wynik końcowy, tzn. bez części backstitchy, bo wyleciał z domu zanim zrobiłam zdjęcie dokończonej pracy, prezentuje się tak:

Tatty Teddy w czapce Mikołaja

piątek, 07 stycznia 2011

Czyli z rozpędu zrobiłam więcej i nie wiem dokładnie na jaką okoliczność. Jedne z moich ulubionych kolorów, choć trochę męskie może. Nada się na imieniny, podzięowanie, gratulacje, dzień dziadka, może dla nowego taty, przez aplikację z misia. Zastanawiam się czy ją uzupełnić o napis, ale chyba zostawię jak jest jako kartkę awaryjną i życzeniami określę z jakiej okazji jest :) Opis dokładny chyba jest zbędny, bo zdjęcia pokazują wszystko.

Kartka ręcznie robiona w odcieniach brązu na dzień dziadka

Kartka ręcznie robiona w odcieniach brązu na dzień dziadka

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7

Kontakt ze mną
kahlan84@gazeta.pl